GENÇLİK AŞISI

Yaş alma ile birlikte esnekliğini ve nemini kaybeden olgun ciltlerde miktarı azalan kollajen ve hyaluronik asit miktarını desteklemek amacıyla uygulanmaktadır. Cilt elastikiyetinin yeniden yapılandırılması, yüz boyun dekolte bölgesi kırışıklık tedavisi, kol, kol içi, diz bölgesi, kırışıklık ve sarkma tedavisi, cildin matlaşması, nem ve sağlıklı görünümünün azalması durumunda gençlik serumu uygulanabilmektedir.

Genç yaşlarda cilt yapısını destekleyen ve koruyan gençlik serumu, daha olgun ve yaşlı ciltlerde tedavi edici etki gösterir.

Gençlik serumu içerdiği hyaluronik asit ve kollajen sentezini destekleyen glisin, prolin, lizin, lösin aminoasitleri, manitol, peptidler, organik silika, DMAE, vitaminler (B1, B6) vb içerikleri ile kırışıklık ve sarkmalarla savaşır.

Hyaluronik asit, deride su tutarak dokuların tamir edilmesini, elastikiyetin artmasını sağlar, deri nemini artırır. Manitol, güçlü bir antioksidandır, ödem çözücüdür, hyaluronik asitin dokudaki ömrünü artırır. Peptidler, büyüme faktörü etkisi ile kas kasılmasına bağlı oluşan kırışıklıkların çözülmesine yardımcı olur.DMAE deri altındaki kas dokusunu destekleyerek sıkılaşma sağlar, sarkmaları azaltır, anti oksidan etki gösterir.Organik silika kollajen ve elastik liflerin artışını sağlayarak, deri tonusunu düzeltir.Vitaminler antioksidandır, yaşlanma sürecini geciktirir. Aminoasitler deride hücre yenilenmesini artırır.

Cilt parlaklığını geri kazanır, doğal lifting etkisi oluşur. İnce çizgiler azalır. Elastikiyet ve cilt tonusu geri kazanılır. Cilt sıkılaşır. Yara izi ve deri çatlaklarında iyileşme sağlanır.Yüz, boyun, dekolte, gıdı, el üzerinde minik iğne uçlarıyla enjeksiyon şeklinde uygulanır.Genç ciltlerde 2, orta yaşta 2-3, yıpranmış ciltlerde 3-5 seans uygulanması önerilmektedir. Seanslar 1-3 haftada bir yapılabilir. Uygulama öncesi lokal anestezi kremi uygulanabilir. Uygulama süresi 10-20 dakikadır. Uygulama kısa sürdüğü için hemen sosyal hayata geri dönülebilir.

Etkinlik süresi gençlik aşısında minimum 6-8 aydır. 1 yıla kadar bu süre uzayabilir, cildin yapısına göre.

Gençlik aşısı uygulaması diğer antiaging uygulamalarla kombine edilebilir.